Aktualności

19.02.2019
 Witam Państwa Od 10 lat nasza firma zajmuje się budową hal o konstrukcji stalowej ocynkowanej...
06.02.2018
- magazyn paszowy, magazyn zbożowy, modernizacja albo budowa budynków inwentarskich , jedyny nabór ,...
20.05.2016
Hale o wszelakim przeznaczeniu w konstrukcji ramowej i kratownicy w ocynku lub malowaniu proszkowym,...
15.03.2016
Nowy PROW 2016 rusza od 29 marca modernizacja gospodarstw rolnych: na maszyny rolnicze, budowy ha...
26.11.2015
Budujemy: HALE, OBORY, CHLEWNIE, MAGAZYNY i innew generalnym wykonawstwie. Przygotowujemy na te i in...

Suszarnie z odzyskiem ciepła HR

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

tornum-suszarnia-z-odzyskiem-ciepla

  • Oszczędność energii do 30%
  • Zmniejszona emisja pyłów
  • Mniejsza emisja pyłów
  • Zmniejszony poziom hałasu

 

 

 

 

OPIS PRODUKTU

Dobra jakość żywności zaczyna się od dobrego zarządzania surowcami. Dbałość o zasoby naturalne i klimat jest i będzie coraz ważniejsza, służąc zagwarantowaniu najlepszych możliwych warunków rozwoju dla przyszłych pokoleń. Podczas opracowywania nowej serii suszarni z odzyskiem ciepła (HR) koncentrowaliśmy się na energii i emisji pyłów. Zmniejszenie zużycia energii podczas suszenia zbiorów oznacza mniejsze zużycie zasobów naturalnych. Mniejsza emisja pyłów oznacza lepsze środowisko pracy dla obsługi suszarni.

Optymalizuj działanie

Wszyscy wiemy, że ziarno trzeba wysuszyć, aby zapewnić bezpieczne warunki przechowywania. Im większa zawartość wilgoci, tym większe jest zużycie energii na ustabilizowanie zbiorów i umożliwienie ich bezpiecznego przechowywania. W nowej serii suszarni z odzyskiem ciepła HR udało nam się zmniejszyć zużycie energii nawet do 30%. Jest to wyjątkowo korzystny wynik pozwalający zmniejszyć koszty energii podczas suszenia wszystkich typów zbiorów.

Zmniejszona emisja pyłów

Podczas obróbki ziarna pył zawsze stanowi problem. Im więcej pyłów przedostanie się wraz z ziarnem do suszarni, tym więcej pyłów zostanie uwolnionych w procesie suszenia, co spowoduje emisję pyłów w otoczeniu suszarni. Nowe suszarnie z odzyskiem ciepła HR mogą opcjonalnie zostać wyposażone w utomatyczne wyłączanie przepływu powietrza podczas rozładunku ziarna. To, w połączeniu z wydłużonym kanałem wilgotnego powietrza, w znacznym stopniu redukuje ilość pyłu wydostającego się z suszarni.

Mniejsza emisja pyłów

Nowe suszarnie HR mogą opcjonalnie zostać wyposażone w automatyczne wyłączanie przepływu powietrza podczas rozładunku ziarna. To, w połączeniu z wydłużonym kanałem wilgotnego powietrza, w znacznym stopniu redukuje ilość pyłu wydostającego się z suszarni. W celu ułatwienia usuwania pyłu gromadzącego się wewnątrz kanału wilgotnego powietrza w dnie tego kanału można zamontować przenośnik ślimakowy.

Zmniejszony poziom hałasu

W suszarniach HR używane są zarówno wentylatory promieniowe, jak i osiowe. Wentylatory osiowe są zawsze umieszczane u góry suszarni i skierowane do góry. Wentylatory promieniowe są umieszczane wewnątrz dolnej części suszarni. Połączenie wentylatorów promieniowych/osiowych zapewnia zmniejszenie hałasu.

Źródło energii

Suszarnie HR są dostępne wyłącznie z wysokowydajnym palnikiem gazowym na gaz ziemny lub propan. Wydajność użytego palnika gazowego można łatwo regulować w zakresie od 10 do 100%.

System wykrywania pożaru

System wykrywania pożaru stanowi standardowe wyposażenie suszarni HR. W przypadku zagrożenia pożarem wyłączy on wszystkie funkcje suszarni i uaktywni alarm.