Aktualności

19.02.2019
 Witam Państwa Od 10 lat nasza firma zajmuje się budową hal o konstrukcji stalowej ocynkowanej...
06.02.2018
- magazyn paszowy, magazyn zbożowy, modernizacja albo budowa budynków inwentarskich , jedyny nabór ,...
20.05.2016
Hale o wszelakim przeznaczeniu w konstrukcji ramowej i kratownicy w ocynku lub malowaniu proszkowym,...
15.03.2016
Nowy PROW 2016 rusza od 29 marca modernizacja gospodarstw rolnych: na maszyny rolnicze, budowy ha...
26.11.2015
Budujemy: HALE, OBORY, CHLEWNIE, MAGAZYNY i innew generalnym wykonawstwie. Przygotowujemy na te i in...

Suszarnie porcjowe recyrkulacyjne TS

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

tornum-suszarnie-porcjowe-recykulacyjne

  • Równe i ekonomiczne suszenie dzięki konstrukcji „daszków”
  • Sekcja rozładowcza do równomiernego materiałow o wysokiej wilgotności 
  • Suszarnia jest wewnątrz gładka i dzięki temu łatwa w czyszczeniu 
  • Dobra do suszenia materiału siewnego Może być zautomatyzowana

 

 

 

 

OPIS PRODUKTU

Suszarnie porcjowe recyrkulacyjne TORNUM zaprojektowane zostały, żeby zabezpieczyć optymalną jakość ziarna. Suszarnia TS wykonana jest z blach cynkowanych ogniowo co daje wysoką żywotność przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Dzięki modułowemu systemowi suszarnie Tornum mogą być rozbudowane, jeżeli wymagana jest większa wydajność. System trójkątnych „daszków” zapewnia optymalną dystrybucję powietrza w suszarni.

Powyższe aspekty oraz niewielka odległośc pomiędzy „daszkami” zapewniają dobrą ekonomię cieplną i równomierne suszenie ziarna. TS wyposażona jest w czujnik poziomu oraz zasuwy do suszenia mniejszych porcji. Sekcje suszące są gładkie, bez elementów powodujących zawieszanie się ziarna. Suszarnia TS wyposażona jest w sekcję rozładowczą znajdującą się pomiędzy sekcjami suszącymi i koszem dolnym. Sekcja rozładowcza pozwala na recyrkulację porcji bez opróżniania suszarni. Dzięki recyrkulacji ziarno jest równomiernie wysuszone przy optymalnym zuzyciu energii.

Elektryczne zasuwy pulsacyjne

Jako opcja dodatkowa sekcja rozładowcza może być wyposażona w siłownik elektryczny, który automatycznie recyrkuluje suszony produkt. System ten nosi nazwę elektrycznych zasuw pulsacyjnych i jest doskonałym rozwiązaniem przy suszeniu materiałów o wysokiej wilgotności.

Suszarnia podwójna TSD

Suszarnia porcjowa TSD zawiera w sobie dwie pojedyncze suszarnie połączone kanałem dystrybucyjnym powietrza z wentylatorem chłodzącym. Kanał dystrybucyjny powietrza połączony jest z piecem. W suszarni podwójnej piec pracuje 24 godziny na dobę. Ziarno jest suszone w jednej kolumnie suszącej podczas gy druga kolumna jest schładzana, opróżniania i napełniana mokrym ziarnem. Suszarnia może być wyposażona w przełacznik suszenie/chłodzenie przejmując sterowanie procesem, oszczędzjąc Twój czas.

Wyposażenie dodatkowe:

  • Elektryczne zasuwy pulsacyjne
  • Rury i kolana do gorącego i mokrego powietrza
  • Kanał mokrego powietrza

Sekcja rozładunkowa

Sekcja rozładunkowa suszarni TS może być wyposażona w silnik z motoreduktorem, który otwiera i zamyka zasuwy rozładunkowe. Zmienny okres kontrolowanego rozładunku pozwala na suszenie ziarna o wysokiej wilgotności w jednej operacji.
Sekcja rozładunkowa jest otwierana i zamykana cyklicznie, ziarno jest transportowane z powrotem do sekcji buforowej na górze suszarni żeby przejść przez suszarnię jeszcze raz.

Sekcja rozładunkowa suszarni TS składa się z wielu połączonych ze sobą wahliwych zasuw. Kiedy sekcja jest otwarta produkt suszony przepływa równomiernie przez suszarnię. Sekcja rozładunkowa połączona jest również z kanałami gorącego powietrza.

Dowiedz się wiecej z katalogu Suszarnie porcjowe recyrkulacyjne TS (pdf)